כולנו רוצים להפוך את הסלון שלנו למרחב מעוצב, מרשים, יוקרתי ונוצץ במיוחד. אנחנו רוצים שיהיה לנו כיף בזמן שאנחנו צופים בסרט או נהנים ממגש פיצה חם שהגיע ממש עכשיו, אבל בעיקר חשוב לנו להאיר את הסלון בצורה מושלמת כשחברים מגיעים לבקר. אז לפני שאתם ממהרים לרכוש נברשת או תאורה עומדת לפינת הסלון, הנה הנושאים שכדאי לקחת בחשבון.

1 – מה גודל הסלון?

התאורה האידאלית תלויה במידה רבה בגודל הסלון, ויש הבדלים ברורים בין האופן שבו נכון לתכנן את התאורה לסלון גדול לבין זו שתתאים דווקא למרחב קטן יותר. את הסלון הגדול נרצה לחלק לרוב למקטעים, מה שמשפיע גם על בחירת נברשות לבית כמובן. במקום תאורה אחת מרכזית שנועדה להאיר את המרחב כולו כדאי לתכנן גופי תאורה נפרדים לאזור שבו אתם מארחים (מערכת הישיבה), לפינת הקריאה או לשולחן האוכל. כך תקבל כל פינה את תשומת הלב הראויה לה, וזו בדיוק המטרה.

2 – מה הסטייל שלכם?

סביר להניח שיש לכם סגנון עיצוב משלכם, בין אם אתם מעדיפים וינטג’, קלאסי, מודרני או כפרי. באתר ברק תאורה תוכלו למצוא המון עיצובים נהדרים שיכולים להתאים לכל סגנון, וחשוב להקפיד על שפה עיצובית אחידה כדי להימנע מתחושה של כאוס ובלגן בסלון האינטימי שלכם. תמיד אפשר להתייעץ עם צוות החנות לפני שאתם מקבלים החלטות, ואף כדאי לעשות זאת כדי לוודא שאתם בוחרים את הפריטים הנכונים ביותר עבורכם.

3 – מה סוג התאורה?

האם אתם מעדיפים תאורת לד או נורות רגילות? התשובה לשאלה הזו תשפיע על פרמטרים רבים, מצריכת חשמל ועד לצרכי התחזוקה שלכם, וכמובן שהיא משפיעה גם על האור ברחבי החלל כולו. אם כן, כשאתם בוחרים גוף תאורה כזה או אחר, תנו את תשומת הלב גם לנורות עצמו, ובחרו את מה שמתאים לכם באמת.

4 – איפה תמקמו את גופי התאורה?

אם ברחבי הסלון יש לכם גם פינת אוכל, גם מערכת ישיבה הניצבת בדיוק מול הטלוויזיה וגם כורסה מפנקת לקריאת הספר האהוב עליכם, מקמו את גופי התאורה שלכם בהתאם. למשל, נברשת גדולה שתוצב לפני הטלוויזיה עשויה להשתקף במסך, מה שבהחלט יפגע בחוויית הצפייה שלכם. תאורה כבדה וחזקה מאוד בפינת הקריאה תקשה עליכם למדי, ודווקא מעל לשולחן האוכל רצוי להציב תאורה טובה שתאפשר לכם ליהנות מהארוחה הדשנה ומשיחה נעימה עם החברים ועם בני המשפחה.

עכשיו אתם מוכנים לצאת לדרך, וזה הזמן לבחור את התאורה האידאלית עבורכם.