אנו פוגשים כיום מגוון רחב מאוד של פרקטים ולא רק מהסוג הטבעי אלא גם מהסוג הסינטטי. על מנת להפיק את המקסימום מתוספת ייחודית ויפה כזאת, מומלץ לשלב גופי תאורה איכותיים ומרהיבים. נעזרנו במומחי חברת ברק תאורה על מנת להביא לקוראים 5 טיפים לשילוב מושלם בין התאורה לבין הפרקט.

תאורה הרמונית

הדבר החם כיום בתחום גופי התאורה הינם גופי התאורה צמודי התקרה. כאשר מתקינים בבית או במשרד פרקט סינטטי כדאי ללכת על גוף תאורה צמוד בעיצוב נקי וקווים מעוגלים. למי שטרם שמע על הפרקט הסינטטי אך שמע על מה שנקרא פרקט למינציה נספר כי מדובר בעצם באותו הדבר. זהו פרקט איכותי מחומר סינטטי, הוא עמיד מאוד ועל פניו מודבק צילום של עץ טבעי. הבחירה בגופי תאורה בעיצוב מעוגל יוצרת תוצאה הרמונית מאוד.

ספוטים לתאורה ממוקדת

אם רוצים למקד את תשומת הלב באלמנט מסוים בחדר, למשל בשולחן עבודה גדול שבמשרד או בשולחן שבסלון, ספוטים יהוו בחירה טובה מאוד. באמצעות הספוטים (ואפשרי גם תאורה שקועה) שמתקינים במקביל לגופי תאורה הצמודים לתקרה חושפים טוב יותר את מה שראוי לחשוף. התאורה המרכזית מאירה באור נעים את הפרקט בכללותו והספוטים מעניקים מיקוד ויותר איזון.

שילוב גוונים מנצח

פרקטים סינטטיים מוצעים כיום במגוונים נפלאים. יש בנמצא גוונים בהירים, גווני ביניים וגם גוונים כהים שמזוהים עם עץ יוקרתי במיוחד. שימו לב כי גם אם אתם נוטים להשתמש בתאורה שקועה וגם אם אתם מעדיפים תאורה אחרת, יש הרבה משמעות לגוון. תאורת לד יפה תיראה עוד יותר מרשימה אם תשימו לב לכלל הבא: פרקט כהה בולע אחוז ניכר מן האור. במידה וזהו חדר שינה, זה בסדר גמור משום שמקבלים אווירה רוגעת ואפילו רומנטית. אבל אם הפרקט מותקן בחלל המרכזי שבבית, במטבח, בסלון או במשרד, הקפידו לבחור תאורה יותר בהירה מזו שאתם בוחרים בדרך כלל. התייחסות לגוון הפרקט, אם כן, כך תקבלו שילוב גוונים מנצח.

תאורה תלויה ואתם בתמונה

אם אתם אוהבים נברשות או גופי תאורה בעיצוב אישי, אמצעי תאורה בולט ומיוחד זה יכול להשתלב נהדר עם הפרקט אם עושים זאת בחוכמה. אם מצאתם כי בחדר מסוים, בסלון או בחדר אורחים, תתאים נניח תאורה צהובה ואתם אוהבים נברשות מרשימות, התייחסו לפרקט ולנברשת בתור נקודות התייחסות מרכזיות. אלה יהיו המוקדים של האווירה בחדר ואל תוסיפו לכך עודף אביזרי אווירה. אם מדובר בחדר שבו מוצגים בוויטרינות כל מיני קריסטלים מיוחדים או שיש הרבה תמונות על הקירות, זה כבר יהיה יותר מדי ותאורה שקועה תהיה המועדפת.

אור לבן במטבח ובחדר הרחצה

פרקט סינטטי נראה מצוין גם במטבח ונהוג להתקין אותו אפילו בחדרי רחצה. בחדרים הללו, מומלץ לשלב ביחד עם הפרקט תאורה לבנה. אם עוצמת האור נמוכה או שרוצים אקסטרה עיצוב, אל תהססו והוסיפו גם מנורת קיר מעוצבת.